عفونت واژن از شایع ترین بیماری ها در زنان است به طوری که از هر 4 خانم ،3 زن این بیماری را در طول زندگی خود ممکن است بارها تجربه کند.عفونت واژن مجاری ادراری و دستگاه تناسلی را معملا در فاصله سنی بلوغ تا دوران یائسگی در گیر می کند و در زندگی روز مره خانم ها اختلال ایجاد کرده .عفونت زنان سیستم ایمنی دستگاه تناسلی زنان را در برابر عفونت حساس کرده و باعث دفع رطوبت و ترشحات غیر طبیعی از رحم می شود.با درمان عفونت زنان در طب سنتی سریعتر می توان به این مشکل خاتمه داد.

انواع عفونت واژن

عفونت قارچی واژن

شایع ترین نوع عفونت در زنان است که عامل اصلی آن قارچی به نام مخمر کاندیدا آلبیکانس است و به طور معمول با خارش و سوزش به خصوص در هنگام ادرار کردن همراه است و ترشحات به شکل سفید و غلیظ و بدون بو است که باعث ایجاد درد در ناحیه دستگاه تناسلی خواهد شد .و با درمان عفونت زنان در طب سنتی به راحتی می توان از گسترش عفونت قارچی جلوگیری کرد.

درمان عفونت زنان در طب سنتی

عفونت قارچی واژن

عفونت انگلی رحم

عفونت انگلی رحم به دلیل انگل تک سلولی به نام تریکوموناس واژینالیس  ایجاد می شد. اصلی ترین نشانه های آن، وجود  ترشح واژینال بیش از حد می باشد. این انگل ها از طریق تماس جنسی یا استفاده از لوازم آلوده به واژن منتقل می شوند.

عفونت انگلی باعث ایجاد ترشحاتی مایل به سبز و بدبو می شود که باعث قرمز شدن بخش خارجی واژن شده و ایجاد خارش و سوزش در ناحیه تناسلی می کند.

عفونت باکتریایی واژن

در عفونت باکتریال واژن، توازن طبیعی بین باکتری‌های مفید و مضر واژن به هم ریخته و تعدادی از باکتر‌ی‌های مشخص رشد بیش از اندازه پیدا می‌کنند.متداول ترین نوع عفونت واژن در خانم‌های بارور است.عفونت باکتریایی ممکن همراه با سوزش و خارش اطراف واژن باشد و گاهی ترشحات سفید و مایل به خاکستری بوده و کمی رقیق باشد.و در برخی موارذ هیچ نشانه خاصی ندارد.

 

علایم اصلی و متداول عفونت واژن

  • سوزش و خارش و بوی نامطبوع واژن و ناحیه تناسلی
  • درد در واژن و دستگاه تناسلی هنگام ادرار و رابطه جنسی
  • وجود ترشحات سفید و آبکی یا غلیظ
  • وجود درد در لگن و دستگاه تناسلی
  • خونریزی بعد از رابطه جنسی
  • با درمان عفونت زنان در طب سنتی به راحتی می توان به این علایم خاتمه داد .

عوامل بروز عفونت واژن

خانم هایی که بیماری دیابت یا قند ذارند و خانم های باردار بیشتر دچار عفونت واژن شده و خانم هایی که بهداشت فردی را رعایت نکرده و از لوازم بهداشتی مشترک استفاده می کنند بیشتر در معرض بیماری های عفونی هستند.

همچنین استرس ،یائسگی و استفاده از لباس های زیر مصنوعی عوامل بروز عفونت واژن را تشدید می کند.از این رو با درمان عفونت زنان در طب سنتی به راحتی می توان از بروز عفونت های دستگاه تناسلی پیشگیری کرد.

درمان عفونت زنان در طب سنتی

در این آیتم به راهکارهای طب سنتی در پیشگیری و درمان عفونت زنان در طب سنتی به ویژه ناحیه تناسلی آورده شده است:

سرکه سیب

یکی از روش هایی که از قدیم الایام در درمان عفونت زنان در طب سنتی استفاده می شده است استفاده از سرکه سیب بوده است . اگر ناحیه واژن دچار سوزش و خارش باشد ، زمانی که پریود نیستید نصف پیمانه سرکه سیب طبیعی را داخل تشت ریخته و به مدت پانزده دقیقه در آن بشینید و حداقل هفنه ای سه بار این عمل را انجام دهید.

این کار علاوه بر آنکه ترشحات زرد رنگ واژن را از بین برده عفونت را نیط به صورت کامل دفع می کند.

عنبر نسارا

یکی از بهترین انتخابات در درمان عفونت زنان در طب سنتی استفاده از عنبرنسارا می باشد.عنبر نسارا از فضولات الاغ ماده که طبعی گرم دارد و بسیار پرخاصیت است به دست می آید ،یک عدد عنبر نسارا را بگذارید دود کند و سپس داخل ظرفی گذاشته و دهانه ظرف را مقابل واژن گرفته تا دود آن به همه جای دستگاه تناسلی بخورد.

این عمل را بهتر است روزی دوبار انجام دهید تا اثرات هر نوع عفونت واژن را کامل از بین برده و ناحیه تناسلی را به خوبی ضد عفونی کند.

جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده صنعتی عالی در درمان عفونت زنان در طب سنتی است . جوش شیرین انواع عفونت های واژن بخصوص عفونت قارچی واژن را درمان کرده و برای درمان خارش و سوزش بسیار مفید است .فقط نیاز است دو قاشق جوش شیرین را در تشت ریخته و با مقداری آب حل کنید و سپس به مدت بیست دقیقع خود را با آن شستشو دهید و بهتر اسست این عمل را هر روز انجام دهید تا بهبودی کامل حاصل شود.

 گیاه رزماری

رزماری گیاهی است که در درمان عفونت زنان در طب سنتی بسیار نقش به سزایی دارد به این صورت که گیاه رزماری را دم کرده و روزانه چند فنجان از این دمنوش بنوشید که منجر به درمان همه عفونت های بدن به خصوص دستگاه تناسلی و واژن می شود.

همچنین می توان این گیاه را در چند لیتر آب ریخته و سپس در آن بشینید و خود را با این محلول شسنشو دهید تا ناحیه تناسلی به خوبی ضد عفونی شود.

 سیر

سیر یک ضد عفونی کننده طبیعی بدن در درمان عفونت زنان در طب سنتی است .روزانه چند حبه سیر را یه همراه غذا میل کنید زیرا سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی برای بدن است که تمام عفونت های بدن به خصوص عفونت های واژن را بدون نیاز به پزشک برطرف می کند.

 گیاه ماریانا

شیاف ماریانا دارویی مفید و کاربردی است که کاربردهای زیادی در درمان عفونت زنان در طب سنتی دارد.

این داروی گیاه یعلوه بر آنکه عفونت های مختلف واژن را که باعث بوی بد و سوزش و خارش می شود را درمان کرده در خانم های سن بالا و یا افرادی که زایما های متعدد داشته و باعث گشادی و ارتجاعی بودن واژن شده ،عضلات واژن را منقیض کرده و از ارتجاعی بودن آن می کاهد و PH واژن را کنترل کرده و به افزایش میل جنسی بانوان بسیار کمک می کند.

این دارو به دو صورت قرص و پودر در بازار موجود می باشد که پودر آن را با کمی آب مخلوط کرده تا به شکل خمیر شود و سپس داخل واژن بگذارید.

همچنین اگر پودر را تهیه کردید می توانید آن را دم کنید و بعد از آن که سرد شد با سرنگ داخل واژن تزریق کنید و یا آنکه محلول را در لکن ریخته و به مدت بیست دقیقه داخل آن بشینید.

اما استفاده از شیاف ماریانا آسان تر بوده و با گذاشتن یک شیاف داخل واژن به مدت 2-3 ساعت و سپس خار کردن آن بدون نیاز به حل شدن کامل شیاف، نتیجه مد نظر را دریافت خواهید کرد.

شیاف واژینال ماریانا

شیاف واژینال ماریانا

بهترین محصولات برای درمان عفونت بانوان

تا این جای مقاله در مورد درمان عفونت زنان در طب سنتی صحبت کردیم و در این قسمت میخواهیم در مورد چند محصول خاص و تایید شده سازمان غذا و دارو از درمانگیاه به صورت کارآمد و مفید ارایه دهیم:

لکورکس

لکورکس کرم واژینالی گیاهی است که از آویشن برگ پهن تولید شده است که برای درمان عفونت بانوان کاربردهای زیادی دارد.با استفاده از کرم لکورکس درمانگیاه میتوان سوزش و خارش ناحیه تماسلی و ترشحات زنانه و بوی بد واژن را بدون نیاز به مصرف آنتی بیوتیک که عوارض زیادی برای بدن دارد را  درمان کرد .

لکورکس محصول شرکت داروسازی باریج اسانس می باشد که از شرکت های معتبر در زمینه تولید داروهای گیاهی است.

برای استفاده از کرم واژینال لکورکس ابتدا می بایست اپلیکاتور را پر کرده و بعد از آن اپلیکاتور را داخل واژن فرو برده و با فشردن، کرم داخل آنرا درون واژن تخلیه کنید.این عمل را به مدت 7 الی 10 شب انجام دهید.

لکورکس باریج اسانس

لکورکس باریج اسانس

فیتوواژکس

شیاف واژینال فیتوواژکس یک مصول گیاهی و ارگانیک از درمانگیاه است که عملکرد عالی در از بین بردن عفونت های قارچی و باکتریایی زنانه دارد .و عفونت های حجیم و بدبو و زرد که باعث خارش و سوزش شدید در واژن شده که باعث ایجاد مشکلات زیادی در بانوان شده  است را از بین برده و به راحتی درمان می کند.

شیاف فیتوواژکس رت شبی یک عدد به مدت 7 روز  به صورت واژینال استفاده کنید.

فیتوواژکس درمان عفونت های واژن

فیتوواژکس درمان عفونت های واژن

واژنیفکت

شیاف واژینال واژیفکت محصولی از داروخانه درمانگیاه است که از روغن درخت چای تهیه شده است.و در درمان عفونت های باکتریایی، قارچی و انگلی نقش عمده ای دارد و می توان از این شیاف به عنوان یک ضدعفونی کننده واژن استفاده کرد و محیط واژن را از ورود قارچ ه و باکتری ها و انگل های واچن در امان نگه می دارد و این محصول برای همه بانوان امری ضروری است.

برای استفاده روزی یک  شیاف واژینفکت را به مدت 6 روز متوالی ستفاده کنیدو اگر عفونت شدید دارید روزی دوبار از شیاف استفاده کنید.

واژینال واژینفکت بی دی آ

واژینال واژینفکت بی دی آ

نتیجه گیری در مورد درمان عفونت زنان در طب سنتی

در این نوشتاردرباره درمان عفونت زنان در طب سنتی و مشکلات شایع خانم ها صحبت کردیم.عفونت های زنان در صورتی که درمان نشود می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد به طوری که این مشکلاتی را برای بارداری و قاعدگی ایجاد کند و حتی باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری در زمان بارداری شود که  روی جنین نیز تاثیرات منفی بگذارد.

در این مقاله از درمانگیاه در مورد عفونت زنان با طب سنتی راه حل های گفته شد که امیدواریم با استفاده از راهکارهای گفته شده به مشکلات عفونی خود بدون نیاز به پزشک پایان دهیدو به صورت طبیعی در منزل و از طریق طب سنتی درمان کنید، و از بروز عفونت های جدید نیز پیشگیری کنید و زندگی شاد و بدور از بیماری داشته باشید.