no-product

به نظر می‌رسد ما نمی‌توانیم آنچه شما به دنبال آن هستید را پیدا کنیم. شاید جستجو بتواند کمک کند.

پارس حیان

پارس حیان، شرکت داروسازی ایرانی

شرکت داروسازی پارس‌ حیان یک گروه دارویی-بهداشتی با بیش از ۴۰ سال قدمت است که توسط دو تن از دانشمندان سرشناس، محقق و اساتید دانشگاه‌های فرانسه و ایران، سرکار خانم‌ها دکتر رقیه گلوبندی و دکتر زهرا گلوبندی در سال ۱۳۶۱ تأسیس گردیده و به نوآوری، کیفیت، کارآفرینی و مسئولیت اجتماعی شهرت دارد.

پارس حیان بیش از ۱۰۰۰ محصول را در قالب ۱۴ برند و ساب‌برند به مصرف‌کنندگان ایرانی و همچنین کشورهای روسیه، عراق، کویت، افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان، لبنان، عمان و ارمنستان عرضه می‌کنند. بیزنس‌های اصلی این گروه معظم دارویی–بهداشتی به شرح زیر می‌باشد:

کسب و کار محصولات مراقبت‌شخصی (Personal Care): مانند انواع شامپوها وشوینده‌ها، نرم‌کننده، صابون، خمیردندان، کرم‌های مرطوب‌کننده، ضدآفتاب و غیره.

کسب و کار محصولات تخصصی بهداشتی (Cosmeceutical): آن دسته از محصولات بهداشتی که بخاطر کارکرد آن توسط پزشکان پوست و مو نیز نسخه می‌شوند مانند شامپوهای ضدریزش، ضدآفتاب تخصصی، محصولات پوست خشک و اگزما، محصولات تخصصی پوست چرب و محصولات تخصصی روشن‌کننده پوست.

کسب و کار محصولات دارویی و مکمل (Pharmaceutical): تولید محصولات مکمل‌های تغذیه‌ای و طبیعی با فرمول‌های نوآورانه و خاص، از مهم‌ترین دستارودهای داروسازی پارس‌حیان می باشد.

کسب و کار محصولات پروفشنال (Professional): محصولات مراقبت پوست و مو که برای روتین‌های خاص مراقبت پوست و همچنین مراقبت مو استفاده می‌شوند.

کسب و کار همکاری استراتژیک و تولیدات سفارشی: در حال حاضر در قالب چند قرارداد استراتژیک، برای چند برند بزرگ جهانی در داخل ایران در کارخانه پارس‌حیان تولید سفارشی صورت می پذیرد.

کسب و کار لجستیک: این شرکت در داخل ایران، سیستم مدرن و مجهز لجستیک کراس‌داک را در اختیار دارد و امکان توزیع به سراسر کشور را دارد.

مهم‌ترین دستاوردها و اعداد کلیدی پارس حیان عبارتند از:

رتبه ۱ محصولات سالم و ایمن: کسب جایزه طلایی معتبر تولید محصولات ایمن و سالم در سال‌های متعدد

رتبه ۱ صادرات: جایزه طلایی صادرکننده نمونه ملی و استانی در سال‌های متعدد

رتبه ۱ تکنولوژی: فعالیت گسترده در نانوتکنولوژی و اخذ جوایز متعدد و ثبت محصولات در دیتا بانک جهانی نانو

پیشرو در کارآفرینی: راه‌اندازی کسب و کارهای مختلف و ایجاد اشتغال ( تقدیر شده به عنوان “بالاترین درجه موفقیت در کارآفرینی” در اجلاس کارآفرینان مالزی )

پیشرو در مسئولیت‌اجتماعی: فعال در زمینه کمپین‌های مبارزه با سرطان پوست، مراقبت از بیماران پوست خشک و اگزما، کمپین‌های محیطی صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش مصرف کاغذ و نظایر آن، حمایت از دانش‌آموزان مستعد در مناطق محروم

پیشرو در همکاری‌های بین‌المللی: عقد قراردادهای عظیم با شرکت های بزرگ جهانی برای تولید سفارشی و همکاری استراتژیک ( تقدیر شده به عنوان “تأمین‌کننده مسئولیت پذیر” از سوی شرکت‌های بین‌المللی )

 

 مسئولیت اجتماعی پارس حیان

مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) برای ما یعنی آگاهی دادن به جامعه نسبت به مسئولیت‌پذیری و اقدامات مثبت ما در قبال کارمندان، مشتریان، جوامع محلی، محیط و شرکای اجرایی. با اتخاذ سیاست‌های مسئولیت اجتماعی و محیط زیستی مشاغل می‌توانند سهم بسزایی در تقویت ثروت و اشتغال، تقویت عدالت اجتماعی و حمایت از محیط زیست داشته باشند.

اگرچه ما یک بنگاه عام المنفعه نیستیم ولی معتقدیم که می‌توانیم با اجرای برنامه‌های مرتبط با مسئولیت اجتماعی برای هم صنف‌های خودمان الگویی باشیم که نشان می‌دهیم ضمن پیروی از اصول تجاری خود به فکر تاثیرات اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی برای جامعه‌مان خواهیم بود.

CSR برای ما به معنای انجام هر کاری برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار خصوصا در بخش سلامت می‌باشد.

این استراتژی تعهد پارس حیان به فعالیت‌های مسئولانه و پایدار را در ارائه خدمات سلامت محور از تحقیق و توسعه، تولید، فروش و خدمات پس از فروش با در نظر گرفتن اهداف سازمانی موجود را تاکید می‌کند.

ما در شرکت پارس حیان با این رویکرد زیر پرچم CSR متحد شده ایم. این استراتژی پنج هدف گسترده برای ما دارد: برای حفظ اصول اخلاقی، برای مدیریت اثرات زیست محیطی، فعالیت‌های ما برای ارتقاء سلامت جامعه خصوصا اقشار آسیب‌پذیر، برای ترغیب کارکنان ما به شهروندان فعال، برای همکاری و تعامل صنعت و دانشگاه و جوامع سلامت با تمرکز بر این اهداف،

جایی که ما می‌توانیم تفاوت ایجاد کنیم:

  • جوامع سلامت
  • اقتصاد و کارآفرینی
  • مشتریان
  • کارکنان
  • محیط زیست

” فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت اجتماعی بقدری در شرکت پارس‌حیان اهمیت دارد که اگر محصولی رنگ و بوی مسئولیت اجتماعی نداشته باشد وارد تولید آن نمی شویم. “

استراتژی مسئولیت اجتماعی پارس حیان

تولید محصولات مناسب جهت تامین نیازهای مصرف‌کنندگان و بیماران حوزه بهداشت و سلامت و مراقبت و کمک به درمان بیماری‌های پوست و مو از طریق ارتباط با مجامع تخصصی و پزشکان متخصص پوست و مو

اهتمام در حمایت از بیماران پوستی کم بضاعت جهت مشارکت در امر تسهیل فرآیند درمان به کمک دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور

تحکیـم و تقـویت ارتبـاطات با دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه تحقیقات به منظور مشارکت در ارتقـاء دانش تولید محصولات جدید و موثر در حوزه پوست و مو

پارس حیان، یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان محصولات مراقبت شخصی و مراقبت از پوست، مو و دندان و محصولات آرایشی در خاورمیانه می‌باشد که دارای میلیون‌ها مصرف‌کننده در ایران، خاورمیانه و کشورهای آسیای مرکزی می‌باشد.

جایی که می‌توانیم تفاوت ایجاد کنیم:

جوامع سلامت

ما معتقدیم که در صورت همکاری و تعامل با سایر سازمان‌ها می‌توانیم در ارتقای فرهنگ سلامتی کشور موثرتر عمل کنیم. به همین منظور ما ارتباط با سازمان‌های سلامت محور نظیر مجامع سلامت، دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان‌های مردم نهاد، خیریه‌ها، مجامع ورزشی و فرهنگی و … را در دستور کار خود قرار می‌دهیم. همچنین ما به ارتباط موثر صنعت و دانشگاه از طریق حمایت از برنامه‌های تحقیقاتی پژوهشی مرتبط با سلامت و تعامل با همکارانمان در صنعت علاقمندیم.

در ادامه این راه:

ما به ارتباط موثر و تعامل دوطرفه با سازمان‌های همکار خود در حوزه مسئولیت اجتماعی ادامه می‌دهیم.

ما به شناسایی و توسعه همکاری‌های جدید با سایر نهادهای کشور ادامه می‌دهیم.

ما با ایجاد فضای همکاری مناسب، به الگوسازی فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی برای سایر سازمان‌ها می‌پردازیم.

اقتصاد و کارآفرینی در پارس حیان

عمده فعالیت شرکت تمرکز بر تولید محصولات بهداشت پوست و مو می‌باشد. در طول فعالیت خود با رسیدن به قریب 1400 نفر پرسنل و تولید دوازده برند و قریب 500 قلم محصول در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در صحنه آرایشی بهداشتی در سطح خاورمیانه می‌باشد.

حمایت از اقتصاد محلی و کارآفرینی شرکت پارس حیان با تاسیس کارخانه در شهرصنعتی البرز در استان قزوین باعث ایجاد اشتغال‌زایی در منطقه شده و همچنین با سایر بخش‌های تجاری، علمی و دانشگاهی نیز در این منطقه همکاری می‌کند.

همچنین با ایجاد شعب فروش در سایر استان‌های کشور نقش موثری در حمایت از اقتصاد محلی داشته است. استخدام افراد محلی در کارخانه و سایر استان‌ها باعث کارآفرینی در جوامع محلی شده که ضمن حمایت از اقتصاد محلی از فعالیت‌های جامعه پشتیبانی می‌کند.

در ادامه این راه:

ما به حمایت از اقتصاد محلی از طریق استخدام نیروهای بومی خصوصاً بانوان ادامه می‌دهیم.

ما به اقدامات لازم و ضروری مطابق استاندارها جهت پوشش خدمات بهداشتی و بیمه برای کارکنان خواهیم پرداخت.

ما با توسعه بسته‌های خدماتی از رفاه کارکنان حمایت می‌کنیم.

ما با برنامه‌ریزی آموزشی مناسب به توانمندسازی کارکنان در طول مسیر حرفه‌ای و به‌ویژه جانشین پروری کمک می‌کنیم.

مشتریان

تحقق اصول مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) در یک سازمان، تنها با بکارگیری ابزارها، تکنولوژی و روال‌های مناسب ممکن می‌باشد که این امر منجر به بالارفتن ارتباط سازمان با مشتری و در نتیجه افزایش رضایت مشتری و بالا رفتن میزان فروش می‌گردد.

بنابراین مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) تکنولوژی محض نمی‌باشد بلکه اصول کلی فلسفه کسب و کار را نیز در بر می‌گیرد. ما با تمرکز بر نیازهای مشتریانمان اطمینان حاصل می‌کنیم که میزان بالایی از کیفیت خدمات را به آنان ارائه می‌دهیم. ما اطمینان خواهیم داد که این اخلاق مشتری مداری در تمام کارهای ما وجود دارد و این ارزش را از کارکنان خود نیز انتظار داریم.

در ادامه این راه:

ما به ارائه خط مشی‌های موثرتر در برقراری، حفظ و تداوم ارتباطات با مشتریان ادامه می‌دهیم.

ما به اجرای استانداردهای ارتباط با مشتریان جهت دریافت نظرات و شکایات و همچنین پاسخگویی فعال جهت افزایش رضایتمندی و وفاداری مشتریان ادامه می‌دهیم.

کارکنان

ما با ایمان به اینکه کارکنانمان سرمایه‌های واقعی شرکت هستند و با تعهد به اصول و ارزش‌های پارس‌حیان: صداقت، شایسته سالاری، تخصص‌مداری و کار گروهی، منشور اخلاقی شرکت را تدوین کرده‌ایم.

ما معتقدیم مهم است که از کارکنان خود حمایت کنیم تا برای رسیدن به اهداف سازمانی سالم‌تر، خوشحال‌تر و کارآمد باشند. ما به یک تعادل کار و زندگی خوب، کار انعطاف‌پذیر و دادن فرصت‌های کارکنان برای توسعه اعتقاد داریم.

ما می‌خواهیم برای توسعه مهارت و استعدادهای آنها در خارج از محل کار و همچنین معرفی افراد به دنیای کار از کارمندانمان حمایت کنیم. ما می خواهیم بهترین نیروی کار را داشته باشیم تا بتوانیم بهترین خدمات ممکن را به مردم ارائه دهیم.

ما می خواهیم جوانان بیشتری را به همکاری با شرکتمان تشویق کنیم تا آینده ای بهتر برای کشورمان بسازیم.

اهداف:

ما با عمل به منشور اخلاقی سازمان، به اشاعه اخلاق در سازمان ادامه می‌دهیم.

ما به اقدامات لازم و ضروری مطابق استاندارها جهت پوشش خدمات بهداشتی و بیمه برای کارکنان خواهیم پرداخت.

ما با توسعه بسته‌های خدماتی از رفاه کارکنان حمایت می‌کنیم.

ما با برنامه‌ریزی آموزشی مناسب به توانمندسازی کارکنان در طول مسیر حرفه‌ای و بویژه جانشین‌ پروری کمک می‌کنیم.

محیط زیست

ما به حفظ محیط زیست و خصوصا منابع طبیعی کره زمین برای نسل‌های آینده معتقدیم. بنابراین باید فعالیت‌های سازمانی خود را طوری مدیریت کنیم تا کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کنیم.

به عنوان یک تولید کننده بزرگ ما نیز از انرژی، آب و مواد مصرفی زیادی استفاده و ضایعاتی نیز تولید می‌کنیم. اگرچه در حال حاضر طرح‌هایی برای استفاده بهینه از منابع طبیع و کاهش ضایعات داریم ولی معتقدیم که همیشه می‌توانیم این فرآیند را بهبود دهیم.

علاوه بر این ما می‌خواهیم کارکنان را تشویق کنیم تا از آب و انرژی با مسئولیت‌پذیری در خانه و در محل کار استفاده کنند و به بازیافت مواد و تفکیک آن در مبدا اهمیت دهند.

بنابراین ما با کارکنان و مشتریان خود در مورد چگونگی صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب صحبت می‌کنیم. ما به دنبال این هستیم تا در بلندمدت از شرکت‌هایی باشیم که از منابع “سبزتر” استفاده می‌کنند.

در ادامه این راه:

ما با تشویق کارکنان و مشتریانمان برای صرفه جویی در مصرف آب و انرژی و بازیافت ادامه می‌دهیم.

ما در صورت امکان از روش‌های خرید مواد مصرفی سازگار با محیط زیست و انرژی استفاده می‌کنیم.

ما به استفاده از روش‌های موثر دفع ضایعات ادامه می‌دهیم.

ما افزایش فضای سبز را در محیط سازمان و در محل زندگی کارکنان و مشتریانمان تشویق می‌کنیم.

جایگاه مسئولیت اجتماعی در برندها

ما معتقدیم که انجام فعالیت‌هایی در راستای مسئولیت اجتماعی، تغییرات مثبتی را در روند حرکت برندها ایجاد می‌کند. این تغیـیرات مثـبت می‌تواند به خلـق ارزش‌های غیر مـادی و ارتقـاء هـویت برند کمک کند.

ما می خواهیم که تصویر مثبتی از برندهایی که داریم در ذهن مشتریانمان ایجاد کنیم. این فعالیت‌ها علاوه بر ایجاد احساس مثبت در مشتریان نسبت به خودشان، اعتماد آنان را بیشتر جلب کرده و تمایل‌شان را برای حمایت از برند و تبدیل شدن به مشتریان وفادار بالا می‌برد.

شرکت داروسازی پارس حیان، به عنوان یکی از رهبران خاورمیانه در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی، نقشی اصلی را در بهبود سطح دسترسی مصرف‌کنندگان به این محصولات ایفا می‌کند.

لابراتوارهای پارس حیان درجهت ارتقاء وضعیت سلامت جامعه، بیش از ۴۰۰ محصول درمانی متنوع و مراقبت شخصی، مانند محصولات مراقبت از پوست، مو و دندان، که قادر به رقابت در بازار بین المللی هستند، را تولید کرده است.

آدرس شرکت پارس حیان

تهران، خیابان نلسون ماندلا، خیابان عاطفی شرقی، پلاک 33

ایمیل دفتر مرکزی

pr[at]parshayan.com
phexport[at]parshayan.com

واحد ارتباط با مشتریان پارس حیان

26201015 (021)
crm[at]parshayan.com

تلفن های شرکت پارس حیان:

22056841 (021)
22056842 (021)

فکس:

22056839 (021)