» سلامت » بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان
بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان

بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان

اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۳ 14۰104

بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان

بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان متناسب با نیازهای غذایی خاص آنان کدام است؟ زنان نیازهای غذایی خاصی دارند که در طول زندگی آن ها تغییر می کند.

به عنوان مثال، نوجوانان نسبت به زنان یائسه نیازهای غذایی متفاوتی دارند و زنان باردار و شیرده به مقادیر بیشتری از مواد مغذی خاص نسبت به زنان غیرباردار نیاز دارند.

علاوه بر این، نیازهای غذایی شما ممکن است متناسب با سلامت کلی و سبک زندگی شما متفاوت باشد.

اگرچه مصرف مکمل ‌های غذایی برای همه زنان ضروری نیست، برخی بانوان ممکن است برای رسیدن به سطوح توصیه ‌شده، نیاز به مصرف بهترین مولتی ویتامین را داشته باشند.

این مقاله ضمن معرفی بهترین مولتی ویتامین برای زنان اطلاعات زیر را در اختیار شما قرار می دهد:

نیاز متفاوت به مواد مغذی در طول زندگی یک زن

 • کودکان و نوجوانان
 • زنان ۱۹ تا ۵۰ ساله
 • زنان باردار و شیرده
 • زنان مسن تر
 • الزامات و شرایط دیگر در زنان
 • چه زمانی بهترین مولتی ویتامین برای زنان باید مصرف شود؟
 • نحوه انتخاب بهترین مولتی ویتامین برای زنان
بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان
بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان

نیاز متفاوت به مواد مغذی در طول زندگی یک زن

نیازهای غذایی یک زن در طول زندگی تغییر می کند.

کمبودهای غذایی در برخی از مراحل زندگی، مانند بارداری و در شرایط خاص، مانند زمانی که یک زن بیش از حد سیگار می‌ کشد یا بیمار است، شیوع‌ بیشتری دارد.

نیازهای تغذیه ای افراد با توجه به سن و وضعیت سلامت کلی متفاوت است. اینکه یک زن باید روزانه چه ویتامین هایی مصرف کند، بستگی به این دارد که در چه مرحله ای از زندگی قرار دارد.

به همین دلیل، آن ها ممکن است نیاز به بهترین مولتی ویتامین برای زنان داشته باشند تا به سطوح دریافتی توصیه شده برسند.

از خواص ویتامین سی برای سلامتیت غافل نشو

اینجا کلیک کن 👈 فواید ویتامین سی برای زنان

کودکان و نوجوانان

دختران ۹ تا ۱۳ ساله به دلیل جثه کوچک ‌تر معمولا به مقادیر کمتری ویتامین نسبت به نوجوانان و زنان مسن ‌تر نیاز دارند. با این حال، نوجوانان بالای ۱۴ سال نیاز به ویتامین و مواد معدنی مشابه زنان جوان دارند.

تحقیقات نشان می دهد که احتمال کمبود برخی مواد مغذی در دختران نوجوان نسبت به جمعیت عمومی بیشتر است. برای مثال، دختران نوجوان بیشتر در معرض خطر کمبود ویتامین D و فولات هستند.

زنان ۱۹ تا ۵۰ ساله

زنان ۱۹ تا ۵۰ ساله بیشتر در معرض کمبود چندین ماده مغذی از جمله ویتامین D، آهن و ویتامین B6 هستند.

طبق مطالعات انجام شده بر روی بیش از ۱۵ هزار زن، اثبات شده است که خطر کمبود مواد مغذی، از جمله کمبود ویتامین B6 و ویتامین D، در زنان در این محدوده سنی شایع ‌تر است. این افراد به طور ویژه باید مصرف بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

زنان باردار و شیرده

در دوران بارداری و شیردهی، نیاز به مواد مغذی برای حمایت از سلامت جنین و مادر افزایش می یابد.

به همین دلیل، زنان باردار و شیرده در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کمبود انواع ویتامین هستند.

در واقع، تا ۳۰ درصد از زنان باردار در سراسر جهان کمبود انواع ویتامین را تجربه می کنند. به عنوان مثال، محققان تخمین می زنند که ۱۸ تا ۸۴ درصد از زنان باردار در سراسر جهان دچار کمبود ویتامین D هستند.

طبق تحقیقات اخیر، زنان باردار ممکن است به حدود ۴۰۰۰ واحد بین المللی در روز برای حفظ سطح مطلوب ویتامین D نیاز داشته باشند، در حالی که زنان شیرده ممکن است به حدود ۶۴۰۰ واحد بین المللی در روز نیاز داشته باشند.

بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان
بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان

زنان مسن تر

زنان یائسه بیشتر دچار کمبود برخی مواد مغذی از جمله کلسیم، منیزیم و ویتامین ‌های C ،D ،B6 و B12 می‌ شوند.

افراد مسن – که معمولا به عنوان سنین ۶۰ سال به بالا تعریف می شوند – اغلب رژیم غذایی ناکافی دارند و داروهایی مصرف می کنند که ممکن است سطح ویتامین را در بدن کاهش دهد و خطر ابتلا به کمبود یک یا چند ویتامین را در آن ها افزایش دهد. مصرف بهترین مولتی ویتامین برای زنان مسن نیز اهمیت خاص خود را دارد.

الزامات و شرایط دیگر در زنان

علاوه بر سن و بارداری، عوامل دیگری نیز می توانند بر نیازهای مواد مغذی تأثیر بگذارند و خطر ابتلا به کمبود مواد مغذی را افزایش دهند، از جمله:

 • وزن بدن
 • شرایط پزشکی
 • مصرف برخی داروها
 • مصرف الکل

به عنوان مثال، زنان مبتلا به بیماری ‌های خاص، از جمله دیابت نوع دو، بیماری‌ های خودایمنی، و بیماری ‌های گوارشی، بیشتر از جمعیت عمومی دچار کمبود یک یا چند نوع ویتامین می‌ شوند.

مطالعات همچنین نشان می دهد که زنان چاق بیشتر در معرض خطر کمبود ویتامین ها از جمله ویتامین B12 و ویتامین D هستند.

علاوه بر این، کمبود در بین زنان مبتلا به اختلالات خوردن و کسانی که از رژیم های غذایی محدود پیروی می کنند نیز رایج است.

تمامی دسته های ذکر شده با مصرف بهترین مولتی ویتامین برای زنان می توانند سطح سلامت خود را ارتقا دهند.

آیا مصرف بهترین مولتی ویتامین برای زنان ضرورت دارد؟

اگرچه حفظ یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای ارتقای دریافت بهینه مواد مغذی مهم است، اما همیشه برای زنان امکان پذیر نیست که تمام ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی حیاتی مورد نیاز خود را تنها از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنند.

برخی از زنان ممکن است نیاز به مکمل با یک یا چند ماده مغذی برای رسیدن و حفظ سطوح مطلوب داشته باشند، از جمله:

 • افراد با سنین بالاتر
 • شرایط پزشکی خاص
 • پیروی از رژیم های غذایی خاص
 • اختلالات خوردن
 • مصرف سیگار
 • اضافه وزن
 • مصرف برخی داروهای تجویزی رایج مانند مهارکننده های پمپ پروتون و داروهای کاهش دهنده قند خون

علاوه بر مصرف یک رژیم غذایی متنوع و غنی از مواد مغذی، به زنان باردار و شیرده توصیه می ‌شود که قبل، در طول و بعد از بارداری از بهترین مولتی ویتامین برای زنان باردار استفاده کنند.

انجام این کار قطعا به حفظ سطح مواد مغذی سالم و حمایت از بدن آن ها در طول بارداری، شیردهی و بهبودی پس از زایمان کمک می کند.

بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان
بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوان

نحوه انتخاب بهترین مولتی ویتامین برای زنان

در حالی که برخی از زنان ممکن است تنها به یک یا دو ماده مغذی مانند ویتامین B12 یا آهن نیاز داشته باشند، برخی دیگر ممکن است از مصرف مکمل های چند مغذی که طیف وسیعی از ویتامین ها، مواد معدنی و سایر ترکیبات مفید برای سلامت زنان را فراهم می کند، سود ببرند.

درک این نکته مهم است که همه زنان به مکمل های غذایی نیاز ندارند، به خصوص زنانی که به طور کلی سالم هستند، کمبود مواد مغذی ندارند و از یک رژیم غذایی کامل پیروی می کنند.

با وجود این، بسیاری به مصرف بهترین مولتی ویتامین برای زنان نیاز دارند، مخصوصا آن ‌هایی که باردار هستند، از رژیم‌ های غذایی محدود پیروی می ‌کنند یا به هر دلیلی دچار کمبود مواد مغذی هستند.

هنگام خرید مکمل باید به چند نکته توجه داشته باشید:

 • کیفیت: انتخاب مکمل های با کیفیت بالا که از تست ‌های شخص ثالث برای کیفیت و خلوص استفاده می ‌کنند، اهمیت بالایی دارد. مکمل های باکیفیت به راحتی نیازهای بدن شما را تامین می کنند.

اینجا کلیک کنید 👈 کپسول ماکاویت

 • توجه به سن و شرایط بدنی: برخی مکمل ها برای سنین خاصی توصیه می شوند و یا افراد باردار و شیرده تنها در صورتی مجاز به مصرف هستند که پزشک متخصص هیچ نوع منع مصرفی برای آن ها تعیین نکرده باشد.

اینجا کلیک کنید 👈 قرص اپتی وومن گلدن لایف

 • مواد تشکیل دهنده: اگر آلرژی یا محدودیت های غذایی خاص دارید، به دنبال بهترین مولتی ویتامین برای زنان جوانی باشید که فاقد آلرژن ها و ترکیبات رایج مانند گلوتن هستند.

اینجا کلیک کنید 👈 قرص پرفکتیل پلاتینوم

 • دوز و ترکیبات: توجه به دوز و ترکیبات شیمیایی و گیاهی مکمل بسیار مهم است، به خصوص اگر از بهترین مولتی ویتامین برای زنان جهت درمان و رفع کمبودهای خود استفاده می کنید. به عنوان مثال، زنانی که کمبود ویتامین D دارند معمولا نسبت به کسانی که نیاز به حفظ سطح ویتامین D سالم دارند، به مکمل‌ هایی با دوز بالاتر نیاز دارند.

اینجا کلیک کنید 👈 قیمت ول وومن

اگر در مورد برند، کیفیت و مواد معدنی یا دوز مولتی ویتامین ها سؤالی دارید، برای مشاوره می توانید از متخصصان ما در داروخانه اینترنتی درمانگیاه کمک بگیرید. کامنت بگذارید و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

سخن پایانی

مواد مغذی، از جمله ویتامین ها و مواد معدنی، برای سلامت زنان ضروری هستند و نقش های متعددی در بدن شما ایفا می کنند.

اگرچه تعدادی از زنان می توانند مواد مغذی مورد نیاز خود را با مصرف یک رژیم غذایی کامل به دست آورند، بسیاری از زنان نمی توانند نیازهای غذایی خود را تنها از طریق رژیم غذایی تامین کنند.

برخی عوامل و شرایط، از جمله سن، بارداری و شیردهی، شرایط پزشکی، مصرف دارو و عادات سبک زندگی، خطر کمبود مواد مغذی و ایجاد سطوح کمتر از حد مطلوب مواد مغذی را در زنان افزایش می‌دهند.

زنانی که نگران کمبود مواد مغذی هستند یا علاقه مند به بهینه سازی مصرف ویتامین خود هستند، می توانند با مصرف بهترین مولتی ویتامین برای زنان به حفظ سلامت خود کمک ویژه ای کنند.

افروز آل عباسیان

افروز آل عباسیان

من افروز آل عباسیان فارغ التحصیل علوم آزمایشگاهی پزشکی هستم و در حوزه بیماریها، درمان، پزشکی، بهداشت، سلامت و دارو اطلاعات و مطالعات خودم رو با شما به اشتراک میذارم. خوشحال میشم اگر درباره هرکدام از نوشته های من نظری دارید، در قسمت دیدگاه ها بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×