» سلامت » بهترین قرص غضروف ساز
بهترین قرص غضروف ساز

بهترین قرص غضروف ساز

تیر ۴, ۱۴۰۳ 11۰71

بهترین قرص غضروف ساز

بهترین قرص غضروف ساز چه کمکی به شما می کند؟ غضروف مفصلی ممکن است در اثر یک آسیب تروماتیک، سایش پیشرونده یا بیماری سیستمیک آسیب ببیند. از دست دادن یا فرسایش غضروف مفصلی باعث درد، ضعف و اختلال در عملکرد می شود. در صورت عدم درمان، آسیب غضروف می تواند پیشرفت کند و منجر به آرتریت علامتی شود.

غضروف ظرفیت ضعیفی برای ترمیم خود دارد. در نتیجه، ممکن است برای افرادی که با اختلال عملکرد مفصل (زانو، مچ پا، لگن، آرنج) همراه با ضایعه دردناک غضروفی همراه هستند گزینه جراحی توصیه شود. گزینه های درمانی متعددی برای ترمیم غضروف موجود است و مناسب بودن هر یک از این رویکردها به مشکل بالینی منحصر به فرد هر بیمار بستگی دارد.

اگر کمی این مسئله را جدی بگیرید، پیش از آن که مجبور به تن دادن به تیغ جراحی باشید می توانید با بهترین قرص غضروف ساز این مشکل را به راحتی حل کنید.

با مطالعه این مقاله چه اطلاعاتی به دست خواهید آورد:

 • آیا غضروف به خودی خود بهبود می یابد؟
 • آیا غضروف آسیب دیده قابل ترمیم است؟
 • چه کسی نیاز به ترمیم غضروف دارند؟
 • چه شرایطی را می توان با ترمیم غضروف درمان کرد؟
 • چه مدت پس از ترمیم غضروف می توانید به ورزش رجوع کنید؟
 • میزان موفقیت در ترمیم غضروف چقدر است؟
 • بهترین قرص غضروف ساز کدام است؟

آیا غضروف به خودی خود بهبود می یابد؟

خیر. غضروف مفصلی، بالشتک صافی است که انتهای استخوان ها را در جایی که در مفاصلی مانند زانو، شانه و مچ پا به هم می رسند، می پوشاند. غضروف مفصلی به استخوان ‌ها اجازه می ‌دهد بدون اصطکاک در مفاصل سالم روی یکدیگر حرکت کنند. غضروف فاقد عصب است و جریان خون کاملی ندارد. به این ترتیب، فاقد توانایی برای بهبودی خود به خود است. در این شرایط راهکارهای درمانی مانند جراحی و یا بهترین قرص غضروف ساز توسط پزشک، متناسب با وخامت اوضاع پیشنهاد می شود.

بهترین قرص غضروف ساز
بهترین قرص غضروف ساز

بدن، تو هر سن و سالی به بعضی ویتامین ها بیشتر نیاز داره

اگه ۴۰ سالته کلیک کن 👈 مولتی ویتامین های بالای ۴۰ سال

آیا غضروف آسیب دیده قابل ترمیم است؟

ترمیم غضروف آسیب دیده معمولا به سختی قابل انجام است. ، گزینه‌های درمانی وجود دارد که در آن غضروف مفصلی آسیب دیده می‌ت واند با استفاده از استراتژی ‌های مبتنی بر سلول یا بافت جایگزین یا بازسازی شود. موزاییک پلاستی و پیوند اتوگرافت استخوانی دو نمونه از این روش ها هستند که هریک سختی و مشکلات خاص خود را دارند.

چه کسی نیاز به ترمیم غضروف دارند؟

فردی نیازمند ترمیم غضروف است که از نقص جدا شده غضروف مفصلی رنج ببرد. به عنوان مثال، بیمار باید زانوی نسبتا سالم و بدون از دست دادن غضروف عمومی (آرتریت) داشته باشد. ترمیم غضروف را می توان در هر سنی انجام داد، اما معمولا بیماران و مراجعه کنندگان، زیر ۵۰ سال سن دارند.

چه شرایطی را می توان با ترمیم غضروف درمان کرد؟

آسیب های غضروفی که با جراحی ترمیم غضروف و مصرف بهترین قرص غضروف ساز قابل درمان هستند عبارتند از:

 • نقص غضروف مفصلی
 • نقص غضروفی
 • ضایعات غضروفی
 • نقایص استئوکندرال
 • استئوکندریت دیسکانس (OCD)
 • نکروز آواسکولار(AVN)، که به عنوان استئونکروز نیز شناخته می شود

چه مدت پس از ترمیم غضروف می توانید به ورزش رجوع کنید؟

اگر به دنبال بازگشت به ورزش های سنگین یا دو و میدانی هستید، مهم است که حتما این کار را پس از مشورت با پزشک، تحت نظر یک مربی حاذق انجام دهید.

میزان موفقیت در ترمیم غضروف چقدر است؟

در گذشته گزینه های درمانی کمی برای رسیدگی به این مشکل بالینی وجود داشت. در حال حاضر راه های متعددی برای درمان آسیب غضروف وجود دارد. میزان موفقیت به عوامل مختلفی مانند سن بیمار، شاخص توده بدنی، مدت زمان علائم و غیره بستگی دارد.

بهترین قرص غضروف ساز کدام است؟

هر ماده ای که به طور طبیعی در غضروف و اطراف مفاصل وجود داشته باشد باید در ترکیبات بهترین قرص غضروف ساز نیز وجود داشته باشد. گلوکزآمین یک ماده خیلی مهم است که اهمیت و تاثیر خود را در بازسازی غضروف اثبات کرده است. موادی که خواص ضد التهابی نیز دارند به ساخت غضروف و کاهش درد در این ناحیه کمک بسیاری می کنند. ادامه مطلب را بخوانید تا با بهترین قرص غضروف ساز بیشتر آشنا شوید.

قرص آلفاکسیل

قرص آلفاکسیل با وجود گلوکوزامین، کندروئیتین و کلاژن یک انتخاب عالی برای غضروف سازی، پیشگیری از آرتروز، درد و خشکی مفاصل، بهبود عملکرد مفاصل و بازسازی آن است. حتی اگر ورزشکار هستید و به دنبال محافظت در برابر مفاصل و غضروف های خود هستید، قرص آلفاکسیل، بهترین قرص غضروف ساز خارجی در این مواقع به کمک شما می آید.

قرص فلکس اورت

ویتامین ها و مواد معدنی در کنار ترکیبات اصلی نظیر کندروئیتین، گلوکزامین و غیره در قرص فلکس اورت یوروویتال موجب می شوند تا ضمن انعطاف پذیری مفاصل و استخوان، بهبود حرکت استخوان ها تسریع یابد. عصاره زنجبیل دیگر ترکیب اصلی بهترین قرص غضروف ساز را شامل می شود و با خواص ضد التهابی خود یک مسکن عالی محسوب می شود.

اینجا کلیک کنید 👈 قرص فلکس اورت

آورت یوروویتال

قرص ایزی فلکس کارن

مکمل پیشنهادی دیگر ما که به ترمیم و کاهش تورم غضروف و مفاصل کمک بسیاری می کند، قرص ایزی فلکس کارن است. فرمولاسیون این قرص از جمله میکروکریستالین سلولوز، کراس کارملوز سدیم و امثال آن در افزایش جریان خون و کاهش اسپاسم عضلانی نیز موثر است.

قرص کارتیژن فورت

قرص کارتیژن فورت حاوی انواع ریزمغذی های موثر در بهبود سلامت استخوان و غضروف است. این قرص به دلیل آن که فاقد گلوتن، گندم، ذرت، سویا، مخمر و شکر بوده کاملا مناسب افراد مبتلا به سلیاک و دیابت است.

اینجا کلیک کنید 👈 قرص کارتیژن فورت

کارتیژن فورت غضروف ساز

قرص فول فلکس پلاس

قرص فول فلکس پلاس حاوی ترکیبات متعددی بوده، ترکیباتی که هریک نقش مهمی در سلامت مفصل و غضروف ایفا می کنند. گلوکزامین، کندرویتین سولفات، متیل سولفونیل متان، بیدسفید، عصاره زردچوبه، عصاره فلفل سیاه و ویتامین سی، فرمولاسیون اصلی بهترین قرص غضروف ساز را تشکیل می دهند.

اینجا کلیک کنید 👈 فول فلکس

قرص فول فلکس پلاس نچرال ورد

سخن پایانی

غضروف نقش حیاتی در سلامت انسان دارد و عدم درمان به بدن شما آسیب های جدی وارد می کند. با مصرف بهترین قرص غضروف ساز درمان را به تعویق نیندازید و هرچه سریع تر در مسیر سلامتی قرار بگیرید.

افروز آل عباسیان

افروز آل عباسیان

من افروز آل عباسیان فارغ التحصیل علوم آزمایشگاهی پزشکی هستم و در حوزه بیماریها، درمان، پزشکی، بهداشت، سلامت و دارو اطلاعات و مطالعات خودم رو با شما به اشتراک میذارم. خوشحال میشم اگر درباره هرکدام از نوشته های من نظری دارید، در قسمت دیدگاه ها بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×