فعال ماندن، به حداقل رساندن استرس و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی می تواند به تقویت باروری مردان و افزایش تعداد اسپرم کمک کند. برخی از مکمل ها نیز ممکن است برای افزایش تعداد اسپرم مفید باشند.

اگر شما و همسرتان مشکلات باروری را تجربه می کنید، بدانید که تنها نیستید. ناباروری شایع تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

این موضوع تقریباً از هر شش زوج یک زوج را تحت تأثیر قرار می دهد. محققان تخمین می زنند که از هر سه مورد، یک مورد از ناباروی ها به دلیل ضعیف بودن و کم بودن تعداد اسپرم مرد است.

در حالی که ناباروری همیشه قابل درمان نیست، کارهایی وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس باردار شدن انجام دهید. گاهی اوقات می توان باروری را با یک رژیم غذایی سالم، مکمل ها و سایر استراتژی های سبک زندگی بهبود بخشید.

در این مقاله از درمانگیاه،  به نکاتی اشاره می کنیم که موجب افزایش شانس باروری در مردان و افزایش تعداد اسپرم می شود. همچنین با معرفی مکمل اکتی من، بهترین مولتی ویتامین برای افزایش اسپرم را معرفی می کنیم.

 

ناباروری مردان چیست؟

باروری به توانایی افراد برای تولید مثل بدون کمک پزشکی اشاره دارد. ناباروری مردانه زمانی است که مرد شانس کمی برای باردار کردن همسرش دارد. معمولاً به کیفیت سلول های اسپرم او بستگی دارد. گاهی اوقات ناباروری با عملکرد جنسی مرتبط است و گاهی اوقات می تواند با کیفیت مایع منی مرتبط باشد. در اینجا چند مورد از دلایل ناباروری مردان را شرح می دهیم.

 

میل جنسی: میل جنسی تمایل فرد به داشتن رابطه جنسی را توصیف می کند. غذاها یا مکمل هایی وجود دارند که ادعا می کنند میل جنسی را افزایش می دهند.

اختلال در نعوظ: به عنوان یک عامل ناتوانی جنسی شناخته می شود. اختلال نعوظ زمانی است که مرد قادر به ایجاد یا حفظ نعوظ نیست. تعداد اسپرم یکی از جنبه های مهم کیفیت مایع منی، تعداد یا غلظت سلول های اسپرم در مقدار معینی از منی است.

تحرک اسپرم: یک عملکرد ضروری سلول های اسپرم سالم، توانایی آنها در شنا کردن است. تحرک اسپرم به عنوان درصد سلول های اسپرم متحرک در نمونه ای از مایع منی اندازه گیری می شود.

سطح تستوسترون:سطوح پایین تستوسترون (هورمون جنسی مردانه) ممکن است مسئول ناباروری در برخی از مردان باشد.

ناباروری می تواند دلایل متعددی داشته باشد و ممکن است به ژنتیک، سلامت عمومی، تناسب اندام، بیماری ها و آلاینده های رژیم غذایی بستگی داشته باشد.

علاوه بر این، یک سبک زندگی سالم و رژیم غذایی مهم است. برخی از غذاها و مواد مغذی نسبت به سایرین با مزایای باروری و افزایش تعداد اسپرم بیشتری همراه هستند.

 

بهترین مکمل برای افزایش تعداد اسپرم

بهترین مکمل برای افزایش تعداد اسپرم

5 راهکار برای افزایش تعداد اسپرم

 

پس از شناخت دلایل ناباروری در مردان می توانید به کمک این 5 روش که در ادامه ذکر می شود. شانس باروری را افزایش دهید. به علاوه ویژگی های بهترین مولتی ویتامین برای افزایش تعداد اسپرم شرح داده خواهد شد تا بتوانید با خیال راحت از تمام جوانب برای افزایش باروری خود اقدامی کنید.

 

  1. به طور منظم ورزش کنید

ورزش علاوه بر اینکه برای سلامت عمومی شما مفید است، می تواند سطح تستوسترون را افزایش داده و باروری را بهبود بخشد.

مطالعات نشان می دهد مردانی که به طور منظم ورزش می کنند نسبت به مردان غیرفعال سطح تستوسترون بالاتر و کیفیت مایع منی بهتری دارند

با این حال، باید از ورزش بیش از حد خودداری کنید، زیرا ممکن است اثر معکوس داشته باشد و به طور بالقوه سطح تستوسترون را کاهش دهد. دریافت مقدار مناسب روی می تواند این خطر را به حداقل برساند

اگر به ندرت ورزش می کنید اما می خواهید باروری خود را بهبود ببخشید، فعالیت بدنی را یکی از اولویت های اصلی خود قرار دهید تا باعث افزایش تعداد اسپرم شود.

 

  1. ویتامین C کافی دریافت کنید

احتمالاً با توانایی ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی آشنا هستید. برخی شواهد نشان می دهد که مصرف مکمل های آنتی اکسیدانی مانند ویتامین C ممکن است باروری را بهبود بخشد.

 

استرس اکسیداتیو به دلیل برخورد رادیکال های آزاد با بدن اتفاق می افتد. مصرف آنتی اکسیدان های کافی، مانند ویتامین C، ممکن است به مقابله با برخی از این اثرات مضر کمک کند. همچنین شواهدی وجود دارد که مکمل های ویتامین C ممکن است کیفیت مایع منی را بهبود بخشد.

 

یک مطالعه بر روی مردان نابارور نشان داد که مصرف 1000 میلی گرم مکمل ویتامین C دو بار در روز به مدت حداکثر 2 ماه باعث افزایش حرکت اسپرم تا 92 درصد و تعداد اسپرم ها تا بیش از 100 درصد می شود. همچنین نسبت سلول های اسپرم تغییر شکل یافته را تا 55 درصد کاهش داد

مطالعه مشاهده‌ای دیگری در کارگران صنعتی هند نشان داد که مصرف 1000 میلی‌گرم ویتامین C پنج بار در هفته به مدت 3 ماه ممکن است از آسیب DNA ناشی از ROS در سلول‌های اسپرم محافظت کند.

مکمل های ویتامین C همچنین به طور قابل توجهی تعداد و تحرک اسپرم را بهبود می بخشد، در حالی که تعداد سلول های اسپرم تغییر شکل یافته را کاهش می دهد.

در مجموع، این یافته ها نشان می دهد که ویتامین C ممکن است به بهبود باروری در مردان نابارور مبتلا به استرس اکسیداتیو کمک کند. با این حال، قبل از اینکه بتوان ادعای قطعی کرد، به مطالعات کنترل شده نیاز است.

 

خرید مکمل ویتامین C از داروخانه آنلاین درمانگیاه

 

  1. آرامش داشته باشید و استرس را به حداقل برسانید

زمانی که استرس دارید ایجاد روحیه سخت است، اما ممکن است چیزی بیشتر از عدم تمایل به رابطه جنسی باشد. استرس ممکن است رضایت جنسی شما را کاهش دهد و باروری شما را مختل کند

محققان بر این باورند که هورمون کورتیزول ممکن است تا حدی این اثرات نامطلوب استرس را توضیح دهد.

استرس طولانی مدت باعث افزایش سطح کورتیزول می شود که اثرات منفی قوی بر تستوسترون دارد. وقتی کورتیزول بالا می رود، سطح تستوسترون تمایل به کاهش دارد.

در حالی که اضطراب شدید و غیرقابل توضیح معمولاً با دارو درمان می شود، اشکال خفیف استرس را می توان با تکنیک های آرام سازی کاهش داد.

مدیریت استرس می تواند به سادگی پیاده روی در طبیعت، مدیتیشن، ورزش یا گذراندن وقت با دوستان باشد. این عوامل بر افزایش تعداد اسپرم نقش دارند.

 

  1. ویتامین D

    کافی دریافت کنید.

ویتامین D می تواند برای باروری مردان و زنان مهم باشد. این ماده مغذی دیگری است که ممکن است سطح تستوسترون را افزایش دهد. یک مطالعه مشاهده ای نشان داد که مردانی که کمبود ویتامین D دارند بیشتر احتمال دارد سطح تستوسترون پایینی داشته باشند

یک مطالعه کنترل شده روی 65 مرد با سطح تستوسترون پایین و کمبود ویتامین D این یافته ها را تایید کرد. مصرف 3000 واحد بین المللی ویتامین D3 هر روز به مدت 1 سال باعث افزایش سطح تستوسترون آنها در حدود 25٪ شد.

 

سطوح بالای ویتامین D با تحرک بیشتر اسپرم مرتبط است، اما شواهد متناقض هستند.

 

خرید مکمل ویتامین D از داروخانه آنلاین درمانگیاه

 

  1. روی کافی دریافت کنید

روی یک ماده معدنی ضروری است که به مقدار زیاد در غذاهای حیوانی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و صدف وجود دارد.

دریافت روی کافی یکی از ارکان باروری مردان است.

مطالعات مشاهده ای نشان می دهد که وضعیت یا کمبود روی کم با سطوح پایین تستوسترون، کیفیت پایین اسپرم و افزایش خطر ناباروری مردان مرتبط است

همچنین، مصرف مکمل‌های روی سطح تستوسترون و تعداد اسپرم را در افرادی که روی کم دارند افزایش می‌دهد

علاوه بر این، مکمل‌های روی ممکن است سطوح کاهش یافته تستوسترون را که باه دلیل ورزش کردن بیش از حد است را تعدیل کنند.

 

برای خرید اولترا زینک از درمانگیاه کلیک کنید.

 

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش تعداد اسپرم

 

بسیاری از چیزها می توانند به افزایش باروری کمک کنند، مصرف مولتی ویتامین ها نیز یکی از راه های افزایش تعداد اسپرم است.

همچنین به خاطر داشته باشید که باروری و میل جنسی معمولاً با سلامت عمومی شما همراه هستند. به همین دلیل، هر چیزی که سلامت کلی شما را بهبود می بخشد، احتمالاً باروری شما را افزایش می دهد. بهترین مولتی ویتامین برای افزایش تعداد اسپرم در درمانگیاه، اکتی من نام دارد. این مکمل با ویتامین C غنی شده است و تاثیر زیادی روی عملکرد اسپرم دارد. وجود انواع ویتامین های گروه B و A و E و همچنین مواد معدنی مثل مس، زینک و منیزیم به طور تمام و کمال مشکلات مربوط به اسپرم را پوشش می دهد.

قرص اکتی من ابیان دارو

قرص اکتی من ابیان دارو

 

برخی از ویژگی های مولتی ویتامین اکتی من به شرح زیر است:

تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز آقایان

افزایش انرژی و دوری از خستگی

کمک به سلامت عمومی بدن

حفظ سلامت قلبی عروقی

افزایش توده عضلانی بدن

تقویت سیستم ایمنی

تقویت قوای جنسی

 

برای خرید مولتی ویتامین اکتی من کلیک کنید.

 

کلام آخر

ناباروری نسبتاً شایع است و بسیاری از مردان در سراسر جهان تحت تأثیر آن قرار دارد. یکی از راه های درمان ناباروری مردان افزایش تعداد اسپرم است. در این مقاله از درمانگیاه به بررسی این موضوع پرداختیم.

اگر مشکلات باروری دارید، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که روی بهبود سلامت عمومی خود تمرکز کنید. بسیاری از نکات ذکر شده در بالا، اجزای کلیدی یک سبک زندگی سالم هستند. همچنین مصرف بهترین مولتی ویتامین برای افزایش اسپرم می تواند برای شما راهگشا باشد.

گرچه هیچ راه حل تضمینی وجود ندارد، اما اگر کمبود مواد مغذی یا سطوح پایین تستوسترون عوامل موثر باشند، این نکات می توانند موثر واقع شوند.