داروی گیاهی افزایش میل زنان | محرک جنسی زنان | مکمل های افزایش میل جنسی | ماکا | شبدر قرمز | تقویت میل جنسی | هورمون های جنسی زنان | داروی گیاهی محرک زنان


5 گیاه و داروی گیاهی افزایش میل زنان

یکی از مشکلات مهم در روابط زن و شوهر داشتن مشکل در روابط جنسی و بخصوص سرد مزاجی بانوان است که در این زمینه استفاده از داروی گیاهی افزایش میل زنان می تواند کمک کننده باشد.

بهبود روابط جنسی می تواند تاثیر خوبی بر روی شادابی و نشاط و داشتن یک رابطه سالم بگذارد.

دیده می شود که در صد بالایی از بانوان از همان ابتدا و یا با گذشت چند سال از رابطه جنسی سرد می شود و میلی به داشتن رابطه جنسی ندارد.

خیلی از بانوان به دلیل داشتن دید منفی به رابطه جنسی، مورد تجاوز قرار گرفتن و… در همان ابتدای ازدواج هم میل جنسی نداشته باشند.

اما عده ای هم هستند که به دلیل استرس، اضطراب ، رژیم غذایی نامناسب، خیانت، عدم رضایت از اندام خود و یا همسر ممکن است نسبت به رابطه جنسی بی میل شوند.

حال سردی رابطه جنسی به هر دلیلی که باشد ما در این مقاله  به معرفی 5 گیاه و مکمل طبیعی افزایش میل جنسی زنان می پردازیم که می تواند برای شما مفید باشد.

پس برای آشنایی بیشتر با این مکمل های گیاهی در ادامه همراه ما باشید:

هورمون هایی که بر میل جنسی در زنان تأثیر می گذارند

برای شروع باید بدانید که حدود ¼ از زنان در سن باروری و ½ از زنان یائسه از کاهش میل جنسی رنج می برند.

بنابراین اگر فکر می کردید شما در این مشکل تنها هستید، باید بدانید که اینچنین نیست و شما تنها نیستید.

علاوه بر این، اگر مدتی در رابطه ای ناشاد باشید یا به سنین یائسگی و پیری نزدیک شده باشید، کاهش میل جنسی طبیعی است.

حتی اگر دقیقاً مشخص نباشد کدام هورمون ها میل جنسی را القا می کنند، اما می دانیم که هورمون هایی مانند استروژن و تستوسترون در جوانی به وفور یافت می شوند و با افزایش سن کاهش می یابند.

از منظر طبیعی، این منطقی است زیرا پس از برخورد با مرحله خاصی از زندگی ، دیگر نیازی به تلاش برای تولید نوزاد نداریم و بدن به طور طبیعی با کاهش این هورمون ها، میل جنسی را نیز کاهش می دهد.

میل جنسی در بانوان و آقایان

میل جنسی در بانوان و آقایان

به منظور بررسی این سطح هورمون ها با افزایش سن، پزشکان آزمایشاتی را برای ارزیابی سلامت عملکرد جنسی شما انجام می دهند.

از آنجا که می دانیم بدن ما استروژن و تستوسترون کمتری تولید می کند، یک عامل تعیین کننده مهم در تولید این هورمون ها کورتیزول است.

کورتیزول هورمون استرس ساخته شده در غدد فوق کلیوی است که می تواند مورد آزمایش و سنجش قرار گیرد و اغلب با آزمایش بزاق به میزان وجود آن در بدن پی برده می شود.

کلسترول، آن چربی مشهوری که طی چند دهه گذشته و در دوران جوانی سعی در کاهش آن داشتیم نیز ارزش سنجش برای پی بردن به دلایل کاهش میل جنسی را دارد.

از آنجا که کلسترول به عنوان پیش ساز تعدادی از هورمون ها در بدن استفاده می شود، سنجش میزان کلسترول خون هم می تواند به درک علت کاهش میل جنسی کمک کند.

کلسترول یا می تواند یک مسیر بیوسنتزی را طی کند و به کورتیزول تبدیل شود و یا مسیر دیگری را برای تشکیل تستوسترون و استروژن دنبال کند.

بنابراین هنگامی که کلسترول بسیار پایین است یا استرس بسیار زیاد است، ما استروژن و تستوسترون کمتری ایجاد می کنیم .

این ممکن است به شما کمک کند تا توضیح دهید که چرا در تعطیلات و وقتی که شادتر هستید یا که وقتی استرس شما کم است، افزایش میل جنسی را تجربه می کنید.

غذاهایی که بر میل جنسی تأثیر می گذارند

یکی از بزرگترین عواملی که ممکن است بر هورمون های جنسی شما تأثیر بگذارد، نوع رژیم غذایی و غذاهایی است که مصرف می کنید.

دریافت غذاهای کافی و غنی از چربی های امگا 3 به حمایت از عملکردهای عصبی و انتقال دهنده عصبی کمک می کند که به عملکرد جنسی کمک می کنند.

در حالی که غذاهای غنی از روی مانند تخمه کدو، نخود، اسفناج و تخم مرغ به جریان خون مناسب و سریع در بدن کمک می کنند که باعث خون رسانی بهتر به اندام های جنسی و افزایش میل جنسی می شود.

با این حال ، یک رژیم غذایی که فاقد ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است و حاوی مواد نگهدارنده و شیرین کننده های شیمیایی است، ممکن است اثر معکوسی بر میل جنسی داشته باشد.

به عنوان مثال، تحقیقات نشان می دهد که محصولات غذایی فرآوری شده و از طریق شیمیایی مانند جوش شیرین می توانند خطر افزایش وزن شما را افزایش دهند و باعث اختلال در عملکرد هورمونی شوند و منجر به ضعف میل جنسی شود.

مصرف ناکافی چربی از رژیم های غذایی کم چرب می تواند به طور قابل توجهی سطح تستوسترون را کاهش دهد و ایجاد میل و نشاط جنسی را دشوار کند.

همچنین استفاده از گوشت و لبنیات معمولی که از حیواناتی به دست می آیند که در دامداری ها مدام به آنها هورمون های مختلف تزریق می شود، ضمن آنکه می تواند هضم غذاها را با مشکل مواجه کند، قابلیت به هم زدن تعادل هورمونی بدن و کاهش میل جنسی را نیز دارند.

اگر به جای گیاهان تقویت کننده جنسی زنان به دنبال دارو و قرص هستید، در وبلاگ درمانگیاه مطلبی با عنوان قرص افزایش میل جنسی زنان نوشته ایم که می توانید آن را هم مطالعه کنید.

بهترین رژیم برای میل جنسی طبیعی چیست؟

یک برنامه تغذیه ای متنوع و کامل بر اساس غذاها که بر غذاهای گیاهی ارگانیک، چربی های سالم و محصولات حیوانی بسیار تأکید دارد، یک گام اولیه اساسی برای اصلاح میل جنسی کاهش یافته است.

مکمل های گیاهی که سبب میل جنسی شما می شود شامل ماکا، جینسینگ قرمز و… می باشند که در ادامه به معرفی آنها پرداخته ایم:

افزایش میل زنان

افزایش میل جنسی زنان

5 گیاه برتر و مکمل برای افزایش میل جنسی زنان

هنگامی که به نظر می رسد همه چیز از نظر رژیم غذایی و سبک زندگی در مکانی مناسب قرار دارد ، اما هنوز میل جنسی شما کم است ، برخی از مکمل های گیاهی طبیعی وجود دارد که ممکن است در افزایش میل جنسی و عملکرد جنسی بدن مفید باشد.

1. ماکا (Lepidium meyenii)

ماکا یکی از مشهورترین گیاهانی است که به دلیل افزایش میل جنسی شهرت دارد.

این گیاه بومی منطقه آند مرکزی در کشور پرو است و سالها در آمریکای جنوبی برای بهبود باروری و افزایش میل جنسی استفاده می شده است.

برخی شواهد نشان می دهد که مصرف حدود 3 میلی گرم در روز ماکا میل جنسی را بهبود می بخشد و ممکن است به طور خاص در کسانی که داروهای ضد افسردگی SSRI (مهارکننده های بازجذب جذب مجدد سروتونین) مصرف می کنند مفید باشد .

تحقیقات اولیه همچنین نشان داده است که ماکا به دلیل توانایی تعادل سطح استروژن که در این مراحل فرو می رود، می تواند در کاهش علائم در زنان یائسه (مرحله درست قبل از یائسگی) و زنان یائسه موثر باشد.

این می تواند شامل رفع خشکی واژن زنان باشد ، اگرچه برای نتیجه گیری نهایی لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود.

البته متاسفانه این گیاه در ایران رویش ندارد و در صورتی که تمایل داشته باشید از خواص بیشمار آن بهره مند شوید، باید از داروهایی که از این گیاه تولید شده و در داروخانه ها در دسترس شما هستند استفاده کنید.

از گیاه ماکا در داروهای مختلفی که برای تقویت میل زنان تهیه شده اند استفاده شده است که از آن جمله می توان به کپسول لیبیدوفم اشاره کرد.

اثرات ماکا به عنوان یک مکمل میل جنسی زنانه متوسط ​​به نظر می رسد، اما هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای وجود ندارد.

به عنوان یک پاداش ، ماکا غنی از آهن ، ویتامین C ، ویتامین B6 و مس است ، و آن را به منبع بزرگی از مواد مغذی مورد نیاز بدن تبدیل می کند.

 همچنین ممکن است انرژی ، تقویت ذهنی و کیفیت زندگی را افزایش دهد.

تقویت جنسی بانوان با گیاهان دارویی

تقویت جنسی بانوان با گیاهان دارویی

2. شبدر قرمز (Trifolium pratense)

شبدر قرمز از خانواده حبوبات است و با نخود یا لوبیایی که در غذا یا سالاد شما جود دارد، هم خانواده است.

شبدر قرمز به عنوان یک گیاه که سبب افزایش میل جنسی زنان می شود شناخته شده است.

این گیاه سرشار از ایزوفلاون است و ایزوفلاوون نیز نوعی فیتواستروژن (استروژن گیاهی) است که شبیه استروژن زنان است.

به همین دلیل، اغلب برای تسکین علائم یائسگی یا افزایش طبیعی میل جنسی از گیاه شبدر قرمز استفاده می شود.

یک مطالعه در مجله Obstetrics and Gynecology International نشان داد زنان پس از یائسگی که بیش از 90 روز 80 میلی گرم ایزوفلاون شبدر قرمز مصرف کردند، نه تنها میل جنسی بالاتری را تجربه کردند بلکه  بهبود خلق و خو، خواب و انرژی را نیز گزارش کردند.

اگرچه تحقیقات در مورد شبدر قرمز هنوز جدید است و نتایج تحقیقات درباره اثربخشی آن به عنوان یک مکمل میل جنسی زنانه نسبتاً متفاوت است، اما مشخص است که این گیاه علاوه بر بهبود میل جنسی بانوان، در بهبود سلامت استخوان و عملکرد قلب و عروق پتانسیل دارد .

3. جینسینگ قرمز کره ای (جینسینگ Panax)

جینسینگ قرمز کره ای قرن هاست که در پزشکی شرقی مورد استفاده قرار می گیرد و ادعا می کند در تقویت ایمنی بدن ، بهبود سلامت قلب و حتی در درمان دیابت موفق است.

برخی مطالعات اولیه وجود دارد که نویدبخش قابلیت استفاده از جینسینگ قرمز کره ای به عنوان یک گیاه موثر در افزایش میل جنسی زنان است.

برخی از مطالعات محدود درباره این گیاه  وجود دارد که نشان می دهد دوز 3000 میلی گرم در روز میل جنسی زنان را افزایش می دهد.

اگرچه مطالعه دیگری که بر روی 72 زن انجام داده شد، هیچ تغییری در میزان استروژن در همان دوز مشاهده نکرد و تغییری نیز در میزان خونریزی قاعدگی را گزارش نکرد.

و اگرچه این مطالعات در اثربخشی در زنان متفاوت است، برخی شواهد قوی از استفاده جینسینگ قرمز کره ای برای کاهش اختلال نعوظ در مردان نیز وجود دارد.

یک مطالعه دوسوکور بر روی بیماران مبتلا به اختلال نعوظ نشان داد که 900 میلی گرم جینسینگ قرمز کره ای سه بار در روز به مدت هشت هفته منجر به بهبود علائم ED در مقایسه با گروه دارونما می شود.

هم اکنون می توانید جینسینگ قرمز را از درمانگیاه خریداری کنید.

4. خارخاسک (Tribulus terrestris)

این گیاه که به دلیل خارهای تیز آن به عنوان انگور پنچری نیز شناخته می شود، از طب آیورودا نشات گرفته و در زنان یائسه و زنان در سن باروری که دچار افت عملکرد جنسی هستند مورد مطالعه قرار گرفته است.

به نظر می رسد خارخاسک به خوبی می تواند در افزایش میل جنسی زنان موثر باشد.

دوز 7.5 میلی گرم در روز عصاره در زنان قبل از یائسگی و 750 میلی گرم در روز (به صورت قرص) در زنان یائسه از نظر بسیاری از جنبه های اختلال عملکرد جنسی، از جمله میل جنسی سودمند بود.

این گیاه میزان تستوسترون را در زنان بعد از یائسگی افزایش می دهد، که این افزایش تستوسترون می تواند به عنوان دلیل اصلی بهبود میل جنسی در اثر استفاده از آن را توجیه کند.

یک مطالعه دیگر نشان داد که مصرف روزانه 500-1500 میلی گرم خارخاسک به مدت 90 روز منجر به افزایش میل جنسی در زنانی که با مشکل بی میلی جنسی درگیر هستند می شود.

اگرچه تحقیقات بیشتری در مورد این مکمل مورد نیاز است، اما تأثیرات آن در افزایش تحریک پذیری جنسی، بهبود ترشح مایعات روان کننده واژن و افزایش تمایلات جنسی زنان امیدوار کننده است.

امروزه انواع مختلفی از قرص خارخاسک در بازار موجود است که می توانید به راحتی خریدری کرده و برای تقویت و بهبود میل جنسی هم در خانم ها و هم در آقایان از آن استفاده نمایید.

تاثیر Tribulus terrestris بر افزایش میل جنسی

تاثیر خارخاسک Tribulus terrestris بر افزایش میل جنسی

 

5. شنبلیله (Trigonella foenum graecum)

شنبلیله گیاهی است که در سطح جهان کشت می شود و از دانه های آن معمولاً در غذاهای آسیای جنوبی و مرکزی استفاده می شود. این دانه ها همچنین ریشه در داروی آیورودا دارند که در آنجا برای اثرات ضد التهابی و تقویت میل جنسی استفاده شده اند.

برخی مطالعات نشان می دهد که این گیاه قدرتمند با افزایش فعالیت هورمون تستوسترون و استروژن بر هورمون های جنسی زنان تأثیر مثبت می گذارد

در یکی از این مطالعات ، اثرات مکمل عصاره شنبلیله بر روی 80 زن که میل جنسی پایین گزارش کرده اند ، بررسی شده است.

گروه آزمایش روزانه 600 میلی گرم شنبلیله مصرف کردند و در مقایسه با گروه دارونما ، افزایش قابل توجهی در میل جنسی و برانگیختگی را تا پایان مطالعه هشت هفته ای مشاهده کردند.

به طور معمول ، شنبلیله به خوبی تحمل می شود اما ممکن است در برخی از داروها تداخل ایجاد کند ، باعث ناراحتی گوارشی در افراد حساس شود و نباید در دوران بارداری مصرف شود.

استفاده از شنبلیله برای بهبود مسائل هورمونی بانوان، سابقه طولانی در پزشکی دارد و در مواردی همچون افزایش سایز سینه و بهبود میل جنسی بانوان کاربرد دارد.

کپسول دامینست یکی از داروهای گیاهی است که از عصاره دانه های شنبلیله تهیه شده و برای افزایش میل زنان کاربرد دارد.

تاثیر گیاهان بر افزایش میل جنسی

تاثیر گیاهان بر افزایش میل جنسی

موارد احتیاطی با استفاده از گیاهان برای افزایش میل جنسی زنان

مکمل های طبیعی بررسی شده در بالا گنجانده شده اند زیرا آنها در آزمایش های کنترل شده تصادفی آزمایش شده اند ، به این معنی که آنها با دارونما مقایسه شده اند.

اما مهم است که این مطالعات در چارچوب قرار گیرند – آنها مطالعات کوچکی هستند ، معمولاً با کمتر از 100 شرکت کننده ، و هر گیاه دارویی برای جنسیت بهترین آزمایش را فقط در تعداد انگشت شماری از مطالعات انجام داده است.

این بدان معناست که شما باید تشخیص دهید که اگرچه استفاده از آنها ایمن به نظر می رسد، اما ما در مورد مدت زمان مصرف آنها و یا اینکه برای همه افراد بی خطر است چیزهای زیادی نمی دانیم.

اگر با کاهش میل جنسی روبرو هستید ، یک پزشک زنان می تواند به شما کمک کند که کدام مکمل طبیعی میل جنسی برای شما مناسب است و به شما کمک می کند تا موارد اساسی تری که ممکن است سبب افزایش میل جنسی شما شود را معرفی کند.

با توجه به این احتیاط ، اگر می خواهید میل جنسی خود را به طور طبیعی افزایش دهید ، با چند تنفس مراقبه ای عمیق ، این استرس را کنترل کنید.

سعی کنید که با انجام کارهایی که سبب کاهش استرس در شما می شود تا حد زیادی به بهبود روابط جنسی خود کمک کنید. همانند گوش کردن به موسیقی خوب و ورزش

افزایش میل جنسی بانوان

افزایش میل جنسی بانوان

سخن نهایی در مورد چگونگی افزایش میل جنسی به طور طبیعی

علاوه بر مصرف مکمل های محرک جنسی بانوان عوامل دیگری نیز هستند که می متوانند سبب افزایش میل جنسی شوند.

  • انجام ورزش یوگا مدیتیشن با کاهش سطح کورتیزول سبب افزایش میل جنسی در زنان می شود.
  • مصرف رژیم غذایی مناسب حاوی امگا 3
  • داشتن احساس رضایت نسبت به بدن خود و شریک زندگی
  • عدم مشاهده فیلم ها و تصاویر پورن و مقایسه زندگی خود با آنها
  • گذراندن اوقاتی از هفته با شریک جنسی خود در طبیعت و محیط های شادی بخش
  • اتاق خواب خود را برای روابط عاشقانه آماده کنید
  • استفاده از دارچین، فلفل، انجیر، موز مارچوبه در غذاهای خود