کودکان در تمام سنین به دلیل آنکه در سنین حساس رشدی قدی و وزنی هستند نیازمند تغذیه سالم و سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها هستند. همچنین بدن کودک برای رشد به خصوص رشد قدی و  فعالیت روزانه نیازمند پروتئین به اندازه کافی است، زیرا پروتئین منجر به تولید هورمون هایی در بدن می شود که نقش مهمی در رشد و ترمیم بافت اسکلتی و عضلانی کودک دارد و از این رو  نقش مهمی در بدن کودک ایفا می کند.بنابراین باید در رژیم غذایی کودکان از مواد غذایی سرشار از پروتئین و یا از  بهترین مکمل پروتئین برای کودکان استفاده شود.

چرا بدن کودکان به پروتئین نیاز دارد؟

پروتئین به عنوان یک ماده غذایی مهم و با ارزش در دوران کودکی محسوب می شود پروتئین نقش ویژه و خاصی در عملکرد رشدی بدن کودک دارد و کمک شایانی به اندام اسکلتی کودک در رشد و نمو می کند. از طرفی مراحل رشد در دوران کودکی با  سرعت  اتفاق می‌افتد، بنابراین مقدار پروتئینی که یک کودک مصرف در طول روز می بایست مصرف کند بسیار مهم است. مصرف مقادیر کم پروتئین در کودکان موجب  کاهش رشد قدی و وزنی آنها نسبت به هم‌سن و سالان خود می‌شود .

پروتئین در کودکان موجب بروز تولید هورمون هایی می شود که این هورمون ها برای دوران بلوغ کودک که جزو مراحل مهم آینده کودک است نقش مهم و ضروری ذارد.

پروتئین یک آنتی اکسیدان طبیعی می باشد که موجب تقویت سیستم ایمنی کودکان شده و از ابتلا کودک به بیماری ها ویروسی و عفونی جلوگیری می کند.

بهترین مکمل پروتئین برای کودکان

بهترین مکمل پروتئین برای کودکان

بهترین مکمل پروتئین برای کودکان 

از سن یک سالگی به بعد تا زمانی که کودک محدودیت رژیم غذایی ندارد بهترین مکمل پروتئین برای کودکان منابع حیوانی مانند گوشت قرمز و سفید و به خصوص لبنیات می باشد .زیرا پروتئین حیوانی تنظیم کننده سنتز پروتئین می باشند که این آنزیم در پروتئین های گیاهی کمتر است.

منابع گیاهی سرشار از پروتئین مانند آجیل ها و کره بادام زمینی به عنوان یک میان وعده سالم باید در منوی غذایی کودکان قرار بگیرد تا بتوان یک رژیم غذایی کامل و سالم با مواد مغذی و طبیعی برای کودک فراهم کرد.

بدن کودک به چه مقدار پروتئین‌ نیاز دارد؟

طبق تحقیقات دانشمندان کودکان  در حالت عادی به صورت روزانه  12 الی 15 درصد  باید پروتئین مصرف کنند. اما به صورت دقیق تر مقدار نیاز بدن کودک به بهترین مکمل پروتئین در کودکان بستگی به سن ، قد ،وزن و میزان تحرک کودک دارد.

بنابراین براساس پیشنهادات تغذیه ای کودکان 4 تا 6 سال باید روزانه 20 گرم از بهترین مکمل پروتئین برای کودکان مصرف کنند، این در حالی است که نوجوانان بایستی بین 42 تا 55 گرم پروتئین روزانه دریافت کنند.این مقدار از پروتئین به راحتی از طریق پروتئین حیوانی و منابع گیاهی مانند گوشت ،شیر،تخم مرغ و آجیل جات قابل تامیین است.

بهترین مکمل پروتئین برای کودکان

بهترین مکمل پروتئین برای کودکان

چه کودکانی نیازمند دریافت پروتئین اضافی هستند؟

کودکانی که مشکل کمبود پروتئین دارند بایستی در رژیم غذاییی روزانه خود از بهترین مکمل های پروتئین برای کودکان استفاده کنند تا مشکل کمبود پروتئین آن ها برطرف شود.

کودکانی به غذا حساس بوده و به خوبی غذا نمی خورند می توان با اضافه کردن بهترین مکمل پروتئین برای کودکان مواد مغذی لازم را با خیال راحت و بدون دردسر وارد بدن کودک کرد.

کودکان ورزشکار و کودکانی که فعال هستند نیاز به یک رژیم غذایی خاص دارند که توسط پزشک توصیه می شود این کودکان با استفاده از بهترین مکمل پروتئین برای کودکان مواد مورد نیاز بدن کودک بدون اضافه کردن غذای اضافی تامین شود و کودک انرژی مورد نیاز را بدست آورد.

پروتئین برای کنترل چاقی و لاغری

مصرف پروتئین برای تنظیم وزن بسیار مهم است. چه برای کاهش وزن فرزندتان تلاش کنید و چه برای افزایش آن باید مصرف پروتین کافی را در برنامه داشته باشید. در واقع زمانی که میزان مصرف پروتئین کافی نباشد کودک شما مدام احساس گرسنگی می کند و کربوهیدرات را جایگزین آن می کند. در نتیجه وزن کودک بیشتر و بیشتر افزایش پیدا می کند.  به طور کلی پروتئین احساس سیری ایجاد می کند و ریزه خواری را در کودک شما کاهش می دهد. از طرفی هم میزان سوخت و ساز را بالا می برد و موجب از بین رفتن چربی ها می شود.

معمولا از بهترین مکمل پروتئین برای کودکان استفاده می شود تا علاوه بر بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن، موجب غضله سازی نیز شود. فراموش نکنید افزایش وزنی که ناشی از خوردن کربوهیدارت و ایجاد چربی باشد برای کودک شما مشکلات بسیاری ایجاد می کند. استفاده از پروتین موجب افزایش وزن کودک ناشی از عضله سازی می شود که سلامت را برای فرزند شما به همراه دارد.

یک مکمل پروتئینی اثری ندارد مگر…

اگر کودک شما در دریافت پروتئین طبیعی از غذاهایی که روزانه مصرف می کند ضعف داشته باشد به هیچ عنوان مکمل ها به او کمک نخواهند کرد. همانطور که می بینید ما در مورد مکمل ها صحبت می کنیم. یعنی بدن باید پروتئین طبیعی را از غذاها دریافت کنند و این مکمل ها در کنار پروتئین های غذایی بهترین اثر خود را بر بدن می گذارند. چنانچه هیچ ذخیره پروتئینی در بدن وجود نداشته باشد مکمل ها هم بی اثر خواهند بود. بهتر است یک لیست از غذاهای حاوی پروتئین داشته باشید و اگر فرزند شما در خوردن گوشت مقاومت می کند، سایر غذاهای پروتینی را جایگزین کنید.

فراموش نکنید که خوشمزه ترین راه سلامتی مصرف پروتئین است.

تنظیم ترشح هورمون ها

خیلی از کودکان امروزه به علت مصرف غذاهای فست فودی و ناسالم و لبنیات حاوی پالم و مرغ های هورمونی دچار مشکلات هورمونی می شوند. مشکلات هورمونی می تواند به صورت غیر طبیعی موجب افزایش یا کاهش وزن کودک شما شود. بنابراین قرار گرفتن میزان کافی پروتین در برنامه و استفاده از بهترین مکمل پروتئین می تواند موجب تنظیم ترشح هورمون ها شود و از بسیاری از مشکلات هومرمونی جلوگیری کند.

بهترین مکمل های پروتئین برای کودکان

گینر دوبیس

گینر دوبیس جزو آن دسته از بهترین مکمل های پروتئین برای کودکان است که  کمبود وزن و سوء تغذیه کودکان را به خوبی درمان کرده و به دلیل آنکه سرشار از  انواع ویتامین ها و پروتئین و کربوهیدرات ها می باشد به خوبی می تواند بعد از یک دوره مصرف کودک را به وزن ایده آل برساند.

این محصول برای کودکانی که مشکل جذب پروتئین دارند و از طریق وعده های غذایی نمی توانند پروتئین به راحتی جذب کنند بسیار مکمل مناسبی است و با گینر دوبیس به راحتی می توان به وزن کودکان اضافه کرد و حس سلامتی و شادابی به کودک داد.

گینر دوبیس مشکل کوتاهی قد در کودکانی که نسبت به هم سن و سالان خود کوتاه تر هستند را حل کرده و دیگر نگران کوتاهی قد کودک در آینده نخواهید بود .

این محصول را کودکان 2 تا 5 سال 2 پیمانه ، کودکان 6 تا 13 سال 4 پیمانه و نوجوانان 14 تا 18 سال 6 پیمانه می توانند مصرف کنند که هر پیمانه حاوی 30 گرم از گینر دوبیس باشد و می توان برای میل بیشتر کودک همراه با آب میوه و یا شیر میل میکند.

گین کودکان دوبیس4

گین کودکان دوبیس4

انترامیل

پودر انترامیل اطفال از بهترین مکمل های پروتئین برای کودکان می باشد که هم دارای پروتئین و هم کربوهیدرات است و به افزایش وزن آنها کمک می کند.

پودر انترامیل  اطفال حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی و فاقد گلوتن است و انرژی مورد نیاز بدن را تولید کرده و می توان به صورت خوراکی و یا گاواژ مصرف کرد.

برای مصرف این محصول بهتر است به برشور آن که درون جعبه می باشد مراجعه کنید.

انترامیل کودکان کارن

انترامیل کودکان کارن

گین آپ کارن

پودر گین آپ کارن برای کودکانی که نمی توانند از طریق غذا خوردن  روزانه نیاز های بدن خود را به پروتئین تامین کنند بسیار مناسب است ومشکلات کاهش وزن و سوء تغذیه کودک را برطرف کرده و به افزایش اشتها  انرژی کودکان کمک شایانی می کند.

پودر گین آپ کارن سرشار از انواع ویتامین ها ، کلسیم ، فسفر ، کربوهیدرات ، پروتئین ، چربی و مواد معدنی می باشد و کمک شایانی به رشد کودک و تامین تمامی نیاز های بدن او می کند.

این محصول را کودکان 2 تا 5 سال یک پیمانه و کودکان 6 تا 13 سال دو پیمانه و نوجوانان بالی 14 سال سه پیمانه در روز میل کنند.

گین آپ کودکان کارن طعم شکلاتی 300 گرمی بهترین مکمل پروتئین برای کودکان

گین آپ کودکان کارن طعم شکلاتی 300 گرمی

سخن آخر

امروزه استفاده از بهترین مکمل پرتوئین برای کودکان در رژیم غذایی کودک جزو ضروریات می باشد،زیرا سن کودکی سن حساس رشدی بوده و اگر کودک به درستی تغذیه نشود و مواد مورد نیاز بدن کودک تامین نشود در آینده ای نه چندان دور دچار بیماری ها و مشکلات جبران ناپدیری خواهد شد .پروتئین یکی از مهمترین مواذی بوده که روی رشد ، وزن و تحرک کودک اثر مستقیم گذاشته و اگر می خواهید کودکانی شاد ، سالم و قوی داشته باشید از استفاده از بهترین مکمل پروتئین برای کودکان غافل نشوید.