کلمات کلیدی این مطلب: طریقه مصرف روغن آرگان برای پوست | روغن آرگان برای خشکی پوست | بهترین مارک روغن آرگان | خواص روغن آرگان چیست | کاربرد روغن آرگان برای مو |

طرز استفاده روغن آرگان برای پوست و مو

روغن آرگان اغلب به عنوان طلای مایع معرفی می شود. این روغن از هسته های میوه درختی که در مراکش می روید استخراج می شود. خواص مفید و شناخته شده آن برای پوست و مو باعث شده انتخاب بسیاری از چهره های سرشناس برای لوازم آرایشی و بهداشتی باشد. در زیر به برخی خواص این روغن  اشاره می کنیم:

1-  مرطوب کننده پوست

بیشترین کاربرد روغنآرگان به عنوان مرطوب کننده و نرم کننده پوست است. روغن آرگان مقدار بالایی اسیدهای چرب و همچنین ویتامین E دارد. لذا یک انتخاب ایده آل برای نرم کردن و مرطوب کردن پوست است.

2- روغن آرگان نرم کننده مو

اثبات شده است که روغن آرگان باعث نرم، ابریشمی و شفاف شدن موها می شود. این روغن همچنین می تواند موهای دارای موخوره و بور و ضعیف شده را تقویت و مشکل را رفع کند. استفاده از روغن آرگان برای موها بسیار آسان است و کافی است چند قطره از آنرا بر روی موها استفاده کنید.

طرز استفاده روغن آرگان برای مو

تأثیر روغن آرگان بر روی مو قبل و بعد از استفاده

3- حالت دهی به موها

روغن آرگان به دلیل قابلیت حالت دهی به موها، انتخاب خوبی برای این امر است. کافی است که پس از حمام و بعد از خشک کردن موها، چند قطره از روغن آرگان را کف دست بریزید و موهای خود را با آن ماساژ داده و سپس با شانه به موها حالت بدهید.

4- روغن آرگان، ضد پیری

این روغن نه تنها به عنوان مرطوب کننده پوست عمل می کند، بلکه به عنوان ضد پیری هم عمل می کند. قابلیت آنتی اکسیدانی این روغن بر روی پوست، سبب جلوگیری از چین و چروک پوست می شود. برای این منظور، می توانید چند قطره از آنرا قبل از خواب بر روی پوست ماساژ دهید.

5- اگزما و خشکی پوست

کسانی که از مشکل اگزما یا خشکی پوست رنج می برند به شدت از آن سود می برند. ویتامین E و اسیدهای چرب روغن آرگان، می تواند برای ترمیم پوست آسیب دیده و خشک شده موثر باشند.

6- درمان آکنه

از آنجا که آکنه با بسیاری از محصولات مرطوب کننده پوست، تشدید می شود، بیماران مبتلا به آکنه نمی توانند از مرطوب کننده ها استفاده کنند. اما روغن آرگان علاوه بر اینکه آکنه را تشدید نمی کند، هم آنرا درمان و هم پوست را مرطوب و نرم می کند.

7- التهاب پوستی و سوختگی

روغن آرگان به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان فراوان، برای درمان پوست آسیب دیده مفید است. ترک پوستی، سوختگی، آفتاب سوختگی و… با روغن آرگان قابل بهبود هستند. بهترین استفاده از روغن آرگان برای پیشگری از این شرایط است، اما می توان از آن برای درمان موارد فوق نیز استفاده کرد. درد و سوزش پوست ناشی از آسیبهای فوق هم با روغن آرگان کاهش می یابد.

8- روغن آرگان و بارداری

خطوط روی شکم که در اثر بارداری ایجاد می شود (استریا Stria)، همیشه یکی از دغدغه های بانوان باردار است. اما روغن آرگان یک محصول ایده آل برای جلوگیری از بوجود آمدن این خطوط است. روغن آرگان الاستیسیته پوست را به دلیل محتوای ویتامین E آن افزایش می دهد. می توانید با مصرف چند قطره از روغن آرگان بر روی شکم، سینه، ران و پشت کمر، احتمال ایجاد استریا و خصوص شکم را کاهش داده و از بین ببرید.

9- تقویت ناخن، دست و پا

از این روغن می توان برای تقویت ناخنها و رفع شکنندگی آنها استفاده کرد. همچنین کف دست که در اثرکار سنگین دچار زمختی می شود و پاشنه پا که دچار خشکی و زمختی و ترک می شود، با روغن آرگان قابل درمان است. چند قطره از روغن آرگان را به کف دست یا پا یا روی ناخن مالیده و بگذارید چند دقیقه بماند سپس مالش دهید.

10- مرطوب کننده لب

لبها به خصوص در هوای سرد به آسانی دچار ترک و خشکی می شوند. برای رفع این مورد باید دو قطره روغن را روی لبها مالیده و لبها را آرام به هم بمالید. این کار باعث براق و نرم و یکدست و شفاف شدن لبها می شود.

خرید اینترنتی روغن آرگان

فروشگاه اینترنتی درمانگیاه هم اکنون روغن آرگان سان وی را برای تهیه بصورت اینترنتی در اختیار شما قرار داده است. برای خرید  روغن آرگان   اینجا کلیک کنید.